Міні-чат

Наше опитування

Який формат роботи методичного об'єднання для Вас найбільш зручний
Всього відповідей: 4

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Липень » 4 » Самоаналіз педагогічної діяльності вчителя музики (приклад, примірний зразок) для учасників районного туру конкурсу "Вчитель року"
09:10
Самоаналіз педагогічної діяльності вчителя музики (приклад, примірний зразок) для учасників районного туру конкурсу "Вчитель року"

Шановні колеги!
 На прохання учасників районного туру Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності "Вчитель року 2017" у номінації "Музичне мистецтво" надаємо ПРИМІРНИЙ (!!!) зразок самоаналізу педагогічної діяльності вчителя музичного мистецтва для підготовки до співбесіди з конкурсною комісією районного туру конкурсу. До речі, наданий зразок не є обов'язковою формою доповіді, але може стати у нагоді при піддготовці до участі в очному етапі районного туру конкурсу. Зичимо успіхів у підготовці.

З повагою, керівник районної НМК вчителів музичного мистецтва Кущенко Е.Б.

Джерело: http://ped-kopilka.com.ua/blogs/verbickaja-aksana/samoanaliz-uchitelja-muzyki.html

Самоаналіз педагогічної діяльності
вчителі музики
Вербицької Аксани Віталіївни
 Лесковська ЗОШ
Калачеевского району Воронезької області


Я, Вербицька Аксана Віталіївна, вчитель музики  Лесковської ЗОШ Калачеевского району Воронезької області, 1978 року народження, закінчила в 2000 році Воронезьке училище культури за спеціальністю дозвілля, керівник естрадного ансамблю, у 2007 році закінчила РОСНОУ за фахом педагог-психолог. У МКОУ Лесковська ЗОШ працюю з 1995 року. Мій педагогічний стаж складає 17 років. За фахом працюю 6 років. У своїй практиці маю досвід роботи з дітьми різних вікових категорій і рівня підготовленості.
За час роботи в школі накопичила досвід і навички роботи з дітьми. До своїй роботі намагаюся підійти творчо і з любов'ю. Професія вчителя музики мені подобається тим, що вчитель має можливість імпровізувати, творити, бути артистом і виконавцем. І звичайно, вважаю школу самим надійним і цікавим місцем для занять музикою з дітьми.
Мета моєї педагогічної діяльності в першу чергу формування духовної, висококультурної, моральної особистості здатної до саморозвитку і самовдосконалення.
Завдання:
- розвиток в учнів музичних здібностей і формування музичної
культури;
- залучення учнів до «золотого фонду» музики;
- розвиток художньо - образного мислення;
- володіння інтонаційно - образною мовою;
- наявність цілісного уявлення про національну художньої та
музичній культурі і їх місце у світовій культурі;
- активізація спрямованості музичних знань і вмінь у діяльності
класного та шкільного колективів, у побуті і на дозвіллі;
- уміння застосовувати в самостійному ознайомленні з музикою різні технічні
кошти, користуватися довідковою та спеціальною літературою та засобами
масової інформації.
- вміння використовувати інформаційні технології в знайомстві з музичної
культурою.
Однією з найважливіших завдань сучасної школи є виховання морально розвиненої, духовно багатої особистості. Тільки морально здорова людина має відповісти сам собі: чи вмію я любити дерево під моїм вікном, місто, де народився, країну, де виріс, тих, кому я в любові клянуся? Вмію я бути добрим?
Я давно усвідомила, яке велике місце в моєму житті займає музика. Музика пронизує мою мову, мою ходу, моє мислення, мій голос. Я постійно шукаю оптимальні шляхи проникнення «великий» музики в житті дітей, шляхи посилення її впливу на них. Хоча б на короткий час, занурюючи дітей музику Бетховена, Чайковського, Шостаковича, я розумію, скільки потаємних сил відкриває в душі кожного проникнення в атмосферу найбільших творчих зусиль, злетів, розчарувань. Щоразу шукаю і відчуваю нитки, які пов'язують мене з учнем, а його - з світом музики.
У своїй роботі я використовую програму по музиці для початкової та основної загальноосвітньої школи авторів Р. П. Сергєєвої, Д. Е. Критської, Т. З. Шмагиной. Програма «Музика» складено у відповідності з основними положеннями художньо-педагогічної концепції Д. Б. Кабалевского і зразковими програмами загальної освіти. Зміст програм базується на художньо-образному, морально-естетичному осягненні школярами основних пластів світового музичного мистецтва: фольклору, духовної музики, творів композиторів-класиків та сучасних композиторів.
Викладання музики веду за підручником Музика 5 -7 класи : підручник для загальноосвітніх установ /Г.П. Сергєєва, О.Д. Критська. - М: Просвітництво, 2012
Володію вмінням ефективно організувати свою професійну діяльність і спрямувати її на забезпечення високої мотивації у дітей. Для цього ефективно використовую різні форми і методи освітнього процесу.
Методи:
• Метод міждисциплінарних взаємодій
• Творчий метод
• Метод сходження від приватного до загального
Це ті методи, які передбачає програма, а так само проблемний, пояснювально - ілюстративний, репродуктивний, словесний, наочно-слуховий, стимулюючий, метод аналізу і порівняння, метод узагальнення, інтерактивний.
Форми і методи контролю
Усний контроль: фронтальний опитування, індивідуальне опитування.
Письмовий контроль: письмовий залік, вікторина, тест.
Моніторинг: відстеження рівня міцності засвоєння матеріалу (2 роки)
Уроки музики за програмою Р. П. Сергєєвої, Д. Е. Критської, Т. З. Шмагиной відкрили багато можливостей для творчості вчителя. Робота вчителя музики характеризується багатоплановістю діяльності: цікаво і захоплено розповідати дітям про музику, її формах і жанрах; на високому професійному рівні вести заняття з розучування та виконання пісень; давати теоретичні знання в доступній формі, вести різні види позакласної роботи. Слід підкреслити, що багатоплановість і багатопрофільність роботи вчителя музики пояснюється тим, що музичні заняття включають і активне слухання музики, спів, хорове та індивідуальне спів, ознайомлення з основними музичними поняттями та музичну творчість у різних проявах (бесіди, розповіді, твір з прослуханого твору, музично - ритмічні рухи, метод «вільного диригування тощо), Щоб усе це здійснити на практиці, вчитель повинен опанувати безліч знань і умінь, любити і розуміти дітей, добре знати клас, що складається з школярів з різними схильностями, інтересами і здібностями.
Творча діяльність вчителя музики залежить від ряду обставин, від умов, в яких він працює, від рівня загального розвитку класу та музичної підготовки школярів, від власних особистісних якостей.
Коли мова йде про творчому відношенні до програми, то мається на увазі, перш за все можливість вчителі розширювати музичний матеріал, використовуваний на уроці. У той же час основний стрижень програми повинен залишатися непорушним. Творчість вчителя музики проявляється у вирішенні завдань, що виникають в роботі з учнями. Він повинен узагальнювати, аналізувати ситуацію і знаходити засоби досягнення мети, критично оцінювати отримані дані і формулювати нову задачу. У ході вирішення цих завдань вчитель використовує різні методи. Але особливого значення набувають методи стимулювання мотивації навчально - пізнавальної діяльності школярів. Ці методи, зберігаючи за собою навчальну функцію, сприяють прояву активного пізнавального інтересу.
Щоб творчі прояви учнів носили активний характер, вчителю необхідно:
• добирати додатковий музичний матеріал для розвитку конкретних творчих навичок;
• з метою формування мислення залучати матеріал з інших видів мистецтв;
• вміло імпровізувати в несподіваних ситуаціях;
• використовувати різноманітні форми роботи, які пробуджують активність, зацікавленість (словесно-ілюстративна, пошукова).
Діти дуже люблять слухати музику. І тому на уроках не обійтись без DVD або магнітофона. Улюбленим заняттям дітей на уроках стало виконання пісень під «Караоке» (спів під записану музику) і в результаті зростає виконавська майстерність учнів. Виконуючи пісні під фонограму, вони проявляють самостійність, відчувають себе артистами.
Ще дуже корисно записати або зняти на відео виконання пісень хлопцями в класі, а потім усім разом прослухати, проаналізувати. Таке ми часто робимо. В процесі слухання вони знаходять свої помилки, недоліки у виконанні. Таким чином, роблять самоаналіз виконаної пісні.
Гра на музичних інструментах на шкільних уроках музики поки займає дуже скромне місце. Причина - у відсутності в школах якісних, дешевих і естетично привабливих дитячих музичних інструментів. Зокрема, в нашому кабінеті музики є ямаха, але немає елементарних дерев'яних ложок, маленького барабана, маракаса і бубна. Саме ці інструменти повинні часто використовуватися на уроках в початкових класах для розвитку почуття ритму, слуху.
Дуже важливо, щоб хлопців оточувала на уроці яскрава, емоційно-приваблива і зрозуміла музика, щоб будь-який твір, що прозвучить на уроці, було б значущим для хлопців, залишала слід у дитячій душі. Вчитель повинен створювати атмосферу довіри, доброзичливості, щоб у хлопців виникло бажання висловитися про свої почуття. З деякими учнями буває важко налагодити контакт, залучити їх до спільної розмови на уроці. Самолюбство, що проявляється в підлітковому віці, сковує таких хлопців. Їм потрібна особлива увага вчителя. Я намагаюся в таких випадках проявити терпіння і такт, заохочувати будь-яку спробу висловитися про музику. Або ставлю на будинок письмове завдання, де учень висловлює свої думки.
Однією з найважливіших сторін творчої діяльності вчителя є мистецтво управління пізнавальною активністю учнів на уроці музики. Вміння природно і ненав'язливо підвести до теми уроку, сприяти її засвоєнню, пробудити активність хлопців - все це вимагає від учителя певного педагогічного мистецтва. Учитель повинен володіти словом, мистецтвом спілкування з дітьми, і мистецтвом спрямованого музичного впливу. Під час бесіди вчитель повинен ставити навідні запитання в цілях досягнення мети уроку.
У 5 - му класі, коли ми говоримо про взаємозв'язок музики і літератури, я даю завдання хлопцям скласти будинку казку, де б «звучала музика. Пропоную оформити її у вигляді книжки і по можливості проілюструвати. Діти із задоволенням виконують це завдання, і казки в них виходять цікаві. На уроках використовую ігрові моменти, влаштовую театралізацію музичних творів, застосовувати різні жести при виконанні музики. Займаючись з дітьми, я прийшла до висновку, що всі методи і витонченості педагогіки залишаються без результату, поки в дітях не викликаний інтерес до знання і не пробуджена самостійність. З цією метою головна увага має бути звернена на вивчення внутрішнього світу дитини: не ламаючи дитячої душі, розбудить у ній дрімає допитливість, розвинути любов до спостереження, представивши їм повний простір до самодіяльності та умови прояву творчої роботи. Інше завдання - відкрити перед дитячою душею шлях до самовдосконалення, заронити в дитині зерно прекрасного - любов до правди і краси. Найголовніша суть уроків музики - дати зрозуміти дітям, що життя - єдина грунт, з якого «виростають» твори літератури, музики, образотворчого мистецтва, кіно, театру. Вони не ілюструють один одного, а, кожна по-своєму, відображають подібні явища життя: історичні події, картини природи, характер і внутрішній стан людини. І що музика зачіпає вічні теми життя:
• добро і зло;
• справедливість і беззаконня;
• війна і мир;
• любов і ненависть;
• боротьба і страждання;
• обов'язок і совість;
- життя і смерть.
Ми знаємо, що міра будь-якої речі, будь-якого явища - не тільки кількість, але і якість. Тому нас не може не турбувати, що в цьому неосяжному світі звуків занадто багато поганої музики, вульгарною і аморальною. Адже людина хоче чи не хоче вона чинить на нього свій вплив. Це піднімає моральну і професійну відповідальність шкільних вчителів музики в досягненні найвищої мети музичного виховання, яку важко визначити краще, ніж це зробив чудовий педагог В.А. Сухомлинський. Йому належать мудрі слова: «Музичне виховання - це не виховання музиканта, а передусім виховання людини».
Продуктивністю роботи є: призери в районному конкурсі «Червона гвоздика», Шмигирилов Ст., Бондарєв С., 2007 рік . Мої учні (Шмигирилова Ст., Бондарєва С.) вступили до Воронезького обласного училища культури.
Як учитель глибоко переконаний, що музичне виховання - одна з ланок загальної системи виховання дітей. Вірю у великі виховні можливості музичного мистецтва, так як воно звернене до духовного світу учня. Мистецтво своєю майстерністю визнано і впливає на душу дитини, його гуманні почуття.
Ведеться величезна і копітка робота не тільки з дітьми, але і їх батьками (проведення зборів, відвідування вдома, довірчі бесіди). Враховую прохання та побажання батьків щодо навчального процесу.
Я беру активну участь у шкільному методобъединении. Виступала за темами: «Значення інтеграційних процесів в оновленні змісту і форм музичної освіти», «Музика - урок пізнання через творчість», «Електронне музична творчість як новий вид навчально-художньої діяльності», «Музично-комп'ютерні технології в сільській школі». Викладачам, класним керівникам надаю допомогу у підготовці та проведенні різноманітних позакласних заходів: «Співаки землі kalačeevskoj», «Композитори - дітям», «Музична вікторина» та ін.

Я дбаю про підвищення свого професійного рівня.
2010 рік КПК «ВІІР» на тему «Регіональна система оцінювання якості освіти Воронезької області в рамках КПМО».
У 2012 році пройшла курси підвищення кваліфікації з ІКТ «Ефективне використання інтерактивних і мультимедійних освітніх технологій у процесі реалізації нового державного стандарту освіти і модернізації регіональної системи освіти».
Мої досягнення за 5 років:
- Грамота відділу освіти Калачеевского муніципального району, 2009 рік;
- Грамота департаменту освіти, науки та молодіжної політики Воронезької області, 2010 рік;
- Грамота адміністрації Хрещатовского сільського поселення, 2011 рік;
- Лист подяки Голова Територіальної виборчої комісії Калачеевского району , 2011рік.
Для себе я ставлю наступні цілі подальшого професійного розвитку:
- вдосконалювати свою педагогічну майстерність через вивчення досвіду інших вчителів;
- здобувати нові знання через курси підвищення кваліфікації;
- проводити роботу по темі самоосвіти «Музика і міжпредметна інтеграція».

Джерело: http://ped-kopilka.com.ua/blogs/verbickaja-aksana/samoanaliz-uchitelja-muzyki.html

Переглядів: 1008 | Додав: wolkan | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Липень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Друзі сайту

 
Сайт учителя музичного мистецтва Толоконнікової Жанни Василівни


Сайт учителя музичного мистецтва Юанова Станіслава Маграіловича